Türkiye’de en çok satılan araba modelleri?.

Türkiye’de araç sahibi olmak zor bununla birlikte aracı olanlarında araçlarının her zaman piyasa değerini korumasını istemesinden dolayı her zaman terih edilen araçları tercih etmektedirler. Araçların konforu, saglamlıgı,modelinden, motor hacminden ziyade ikinci el piyasasında tutulup tutulmadıgı, az yakıt tüketmesi, parçasının ucuz olup olmaması gibi araçları tercih ederler. Bunun la birlikte bazı araçlar her zaman ikinci el piyasınını koruyor.

İşte bizde sizin için bu araba markalarını sıraladık…

1.RENAULT

Türkiye de en çok ikinci el piyasasına hakim araba markasıdır. Oratalama 40000 den fazla araca sahip model dür.

2.wolkswagen

Ortalama ikinci el piyasası 36000 araca sahip olan marka hem konforu hemde saglamlıgı ile pazarda büyük bir pasta dilimine sahiptir.

3.Opel

Yine bir Alman markası olan opel ortalama 25000 ikinci el piyası olan markadır.

4.FORD

Amerikan markası olan ford saglamlıgı, konforu ile ikinci el piyası da 22000 araç ile piyasa lideri olan markadan biridir.

5.FİAT

Ugun fiyat aralığı ve ucuz parça seçenekleri ile orta klasmanda en çok tercih edilen markadır. İkinci el piyası da çok fazla olan bir markadır ortalama 25000 araç ile piyasının liderlerinden bir markadır.

6. BMV

Hız, saglamlık, konfor, luks modelleri ile kendinden her zaman söz ettiren markadır. Ortalama ikinci el piyasası 17000 den fazla olan marka türkiyenin en iyi araçlarından biri olarak görülmekte.

7.MERCEDES BENZ

Lüks ve konforun adı olarak bilinen marka Türkiye’de herkezin sahip olmak istedigi markadır. İkinci el piyasası 13000 tane olan bir markadır.

8.HUNDAİ

Az yakıt tüketimi ve ucuz parçası ile ora klasman da bir çok kişinin tercşh ettigi markadır. Ortalama ikinci el piyasası 14000 olan markadır.

9.TOYATA

Saglamlıgın adresi olan japon markası en cok tercih edilen markası ikinci el de ortalama 12000 araç ile piyasın önemli markadır.

10.PEUGEOT

Ucuz parça ve az yakıt tüketen marka ortalama ikinci el piyası 11000 olan marka orta klasmanda tercih eden markadır.

11.HONDA

Hız ve Saglamlıgın bir arada bulustugu markadır. Herkezin sahip olmak isteyecegi markalardan biridir ikinci el piyasası 10000 olan markadır.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir